Gisterenavond vond de première plaats van ‘ Beginners ‘, een stuk geregisseerd door Piet Artefeuille en Nathalie Teirlinck. Een theaterfenomeen en een filmregisseuse sloegen de handen in elkaar wat resulteerde tot een zeer filmische vertoning. Cast, scenario, editing, score, … typische filmtermen die we allemaal kennen. Geen wit doek maar live gebracht door de acteurs in een immens decor. Wat tonen we, wat tonen we niet. Waar wordt er geknipt, waar speelt de scene zich af, waar komen de stemmen vandaan. Raymond Carver leent zich uitstekend voor een twee uur durende confrontatie van gewone mensen in hun dagelijkse doen. De frustraties, de zekerheden, de dromen, crisissituaties die hun bestaan doen wankelen. Vijf à zes verhaallijnen, en naarmate het einde komt worden deze meer en meer verweven in elkaar. Deze verhalen voor het eerst op toneel gebracht, typisch voor Theater Malpertuis en P.Artefeuille, zoals Els Van Steenberghe
in haar inleiding rond 19.00 zei. Ze las ook een stukje voor uit het boek van Carver : De Kathedraal. Leuke anekdote, toen ze het boek doorgaf aan het publiek aanwezig op deze inleiding. Geef het door,” … deugnieten lezen verder en luisteren niet meer naar mij…”. Zo fascinerend zijn Raymonds verhalen, en ze lenen zich ook uitstekend voor Piet om ze aan te vullen. Dit beloofde voor de première vertoning in De Grote Post van Oostende. Hun eigen theater was te klein voor deze productie met een decor die meer dan vier uur vergt om op te bouwen.
De acteurs konden op een welverdiend applaus rekenen en werden allen in de bloemetjes
gezet voor deze eerste vertoning die tot eind Mei rondtoert in Vlaamse zalen.
Na de vertoning trakteerde het huis ( Theater Malpertuis ) alle aanwezigen op een knabbeltje en een drankje. Allen genoten ervan nog even napratend en hun mening uitend over deze filmische theater vertoning met een sterrencast.